برج خنک کننده

خدمات صدرآب در زمینه

برج خنک کننده

برج خنک کننده یا کولینگ تاور دستگاهی است که آب گرم ناشی از فعالیت ماشین ها و دستگاه های صنعتی و کندانسور های تهویه مطبوع را خنک و گرمای آن را به اتمسفر و محیط آزاد منتقل می کند.

تمامی برج های خنک کننده با دفع گرما به روش تبخیری عمل می کنند و بقیه آب خنک شده را وارد چرخه می کنند. برج های خنک کننده با افزایش سطح برخورد آب گرم با هوای خنک تبادل حرارتی را صورت می دهند و آب را خنک می کنند.

در برج های خنک کننده آب به قسمت بالایی برج خنک کننده حرکت کرده و سپس توسط آبفشان هایی به سمت پایین جریان می یابند.آب گرم خارج شده از این آبفشان ها در اثر برخورد با هوای خنک تبادل حرارتی رخ می دهد و دچار کاهش دما می شود. هوای محیط بر اثر عبور از لوله های آب گرم، گرم شده و در اثر کاهش جرم مخصوص هوا نسبت به هوای محیط به سمت بالا حرکت می کند و این حرکت و جابجایی منجر به جایگزینی هوای تازه و خنک به جای هوای گرم می شود و بدین صورت هوای خنک، آب گرم را خنک می کند و این چرخه دائم در حال حرکت است. در برج های خنک کننده برای افزایش سطح تماس آب گرم با هوا و هم کاهش سرعت جریان آب از پکینگ ها استفاده می کنند. برج های خنک کننده از لحاظ نیروی جریان دهنده هوا می توانند طبیعی و یا همراه با فن باشند.

چه مشتریانی به تصفیه فاضلاب نیاز دارند ؟

تصفیه فاضلاب شیمیایی

صنایع دارویی

و شیمیایی
تصفیه فاضلاب غذایی

صنایع غذایی

و نساجی
تصفیه فاضلاب رستورانی

رستوران ها

و هتل‌ها
تصفیه فاضلاب بیمارستان

بیمارستان‌ها

و مراکز درمانی
تصفیه فاضلاب کشتارگاه ها

جوجه کشی

و مرغداری‌ها
تصفیه فاضلاب صنعتی

صنایع تولیدی

و خدماتی
تصفیه فاضلاب خانگی

برج‌ مسکونی

و اداری
تصفیه فاضلاب کشتارگاهی

کشتارگاه ها

و سردخانه ها
تصفیه فاضلاب هتلی

مراکز خدماتی

و هتل‌ها
تصفیه فاضلاب مرغداری

مرغداری‌ها

و جوجه کشی