پروژه صنایع شیمایی فارس در شیراز

دستگاه تصفیه آب

[vc_row][vc_column][vc_column_text]علاوه بر آلودگی های طبیعی که در چرخه آب به آن اضافه می شود آلودگی های دیگری همچون فاضلاب کارخانه ها , بیمارستان ها و کودهای شیمیایی کشاورزی نیز سبب آلودگی آب می گردد و باعث بروز بیماری های گوارشی , کبدی ,کلیوی و قلب و عروق می شوند. البته بسیاری از این آلودگی ها توسط سیستم تصفیه آب شهری برطرف میگردد اما بسیاری از املاح مضر و بیماری زا در آب باقی می ماند.

معمولا دستگاه های تصفیه آب در بازار از4 الی8 فیلتر برای تصفیه آب استفاده می کنند که 90 درصد از آلودگی های موجود در آب مثل سرب , رسوب ,کلر , مواد معدنی , میکروب ها و ویروس ها و… را برطرف کرده و سبب بهبود طعم و بوی آب می شوند و این اطمینان را به شما می دهند آبی که می آشامید سالم و به بدن شما ضرر نمی رساند.[/vc_column_text][vc_column_text]علاوه بر آلودگی های طبیعی که در چرخه آب به آن اضافه می شود آلودگی های دیگری همچون فاضلاب کارخانه ها , بیمارستان ها و کودهای شیمیایی کشاورزی نیز سبب آلودگی آب می گردد و باعث بروز بیماری های گوارشی , کبدی ,کلیوی و قلب و عروق می شوند. البته بسیاری از این آلودگی ها توسط سیستم تصفیه آب شهری برطرف میگردد اما بسیاری از املاح مضر و بیماری زا در آب باقی می ماند.
معمولا دستگاه های تصفیه آب در بازار از4 الی8 فیلتر برای تصفیه آب استفاده می کنند که 90 درصد از آلودگی های موجود در آب مثل سرب , رسوب ,کلر , مواد معدنی , میکروب ها و ویروس ها و… را برطرف کرده و سبب بهبود طعم و بوی آب می شوند و این اطمینان را به شما می دهند آبی که می آشامید سالم و به بدن شما ضرر نمی رساند.
اکثر دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار از فیلتر کربن یا AC برای حذف ناخالص های موجود در آب استفاده می کنند که این ناخالصی ها پس از مدتی در فیلتر کربن جمع می شوند و فیلتر باید تعویض گردد و هزینه زیادی برای مصرف کننده به دنبال دارد.
نوعی دیگری از دستگاه ها تصفیه آب وجود دارد که از فیلتر اسمز معکوس یا RO استفاده می کنند که در این نوع از دستگاه ها ,آب با فشار توسط پمپ به داخل محفظه ی ممبران(غشای نیمه تراوا) وارد می شود از غشا عبور کرده و آلودگی ها و آب غلیظ شده باقی می ماند وچیزی که از غشا عبور می کند آب خالص و تصفیه شده است .

مزایای دستگاه تصفیه آب :

تنظیم متابولیسم بدن
تصفیه‌ی کبد از آلودگی‌ها
برطرف کردن مشکلات کلیوی
بهبود طعم و بوی آب
افزایش جذب آب در بدن
صرفه جویی در مصرف آب
به دستگاهی که قادر به تصفیه آب درحجم بالاتر از 3 متر مکعب (3000لیتر) در روز می باشد دستگاه تصفیه آب صنعتی می نامند و اصولا اساس کار بر پای اسمز معکوس می باشد.
در روش تصفیه آب صنعتی ابتدا آب چاه بررسی و آلاینده های میکروبی موجود در آن آنالیز می شود. در این قسمت باتوجه به بررسی آب , نو دستگاه ممبران و فلیترها میکرونی و شنی انتخاب می شوند. پس از انتخاب نوع فیلتر , آب از فیلتر های شنی و کربن عبور داده می شود تا املاح بالای 50 میکرون از آن خارج شوند.
سپس با عبور آب از فیلتر کاتریج , جامدات معلق در آب تا اندازه ی 5 میکرون حذف می شود پس از آن توسط یک پمپ آب با فشار وارد محفظه ممبران می شود که کار اصلی دستگاه در همین بخش صورت می گیرد و آب به دو بخش تصفیه و پساب تبدیل می شود. آب پساب غیر قابل خوراکی و شرب می باشد اما برای مصراف شست و شو و آبیاری کشاورزی مناسب است.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی :

تهیه و تامین آب شرب کارخانجات
صنعت ریخته گری
صنعت شیشه سازی و شیشه بری
کارخانجات لبنیات ( تولید کره ، ماست ، پنیر و …)
صنایع خوراکی و آشامیدنی
بسته بندی محصولات غذایی
دارویی و پزشکی
بیمارستانی و سلامت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است