با افزایش روز افزون خودرو، نیاز به شستشو و طبیعتا تعداد کارواش های ارائه دهنده خدمات نیز افزایش پیدا کرده است. فاضلاب تولیدی در کارواش ها به علت دارا بودن مقادیر بالای مواد شوینده (دترجنت)، چربی و گل و لای بدون اعمال تصفیه شرایط تخلیه در شبکه فاضلاب و یا تخلیه در مجاری آب مانند نهر و رودخانه را ندارد و باعث ایجاد مشکلات محیط زیستی و بهداشتی می شود. ورود مواد شوینده حاوی فسفر به منابع آب های سطحی و زیر زمینی باعث به وجود آمدن پدیده پرغذایی یا اتریفیکاسیون می شود. به دلایل گفته شده استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی تولیدی صدرآب حائز اهمیت و موجب حفاظت از محیط زیست، منابع آب سطحی و زیرزمینی و بهداشت عمومی می شود.

مزیت های استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی صدرآب:

با توجه به مصرف زیاد آب در صنعت کارواش و بحران آبی و خشک سالی، استفاده مجدد از آب یکی از بهرین روش های جلوگیری از هدر رفت آب می باشد که اگر تصفیه فاضلاب کارواش به درستی صورت بگیرد حتی میتوان از آب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب صدرآب برای شستشوی خودرو ها مجددا استفاده کرد. به علت پایین بودن کارایی سیستم های تصفیه فاضلاب متعارف و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سورفاکتانت ها شاهد عدم تصفیه درست فاضلاب کارواش ها هستیم. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی تولیدی شرکت صدرآب با استفاده از فرایند های هیبریدی شیمیایی و بیولوژیکی قادر به حذف و تصفیه فاضلاب صنعتی کارواش ها می باشد.

مشخصات فاضلاب صنعت کارواش:

فاضلاب صنعت کارواش علاوه بر مقادیر زیاد دترجنت یا مواد شوینده، چربی، گل و لای، بعضا به دلیل ارائه برخی خدمات دیگر مانند تعویض روغن و پنچر گیری، در فاضلاب خود واکس و پولیش نیز دارند که این آلاینده ها نیز پتانسیل آلوده سازی آب های سطحی، زیرزمینی و محیط زیست را دارد. از آلاینده های موجود در فاضلاب صنعت کارواش می توان: دترجنت ها، اسید هیدرفلوئوریک، بنزن، فلزات سنگین مانند، سرب، روی، کروم، آرسنیک، بقایای بنزین، مواد آلی، گرد و غبار، کربن، نمک ها و حتی خاک و شن نیز می باشند که مهم ترین آن ها مواد شوینده یا دترجنت ها می باشند. دترجنت ها به علت تاخبر در تجزیه پذیری از اهمیت بالایی برخوردارند. مواد فعال سطحی مانند الکیل بنزن های خطی و شاخه ای، در سطح تماس مایع جامد باعث ممانعت در انتشار اکسیژن به داخل آب می شود و سرعت انتقال اکسیژن را کاهش می دهد که اگر بدون اعمال فرایند تصفیه به محیط زیست از جمله منابع آبی سطحی یا زیر زمینی وارد شود باعث خسارات جبران ناپذیری می شود.

مزیت های پکیج تصفیه فاضلاب تولیدی شرکت صدرآب:

– هزینه ساخت و نگهداری پایین نسبت به تصفیه خانه های فلزی و بتنی
– قابلیت ارتقا
– طراحی منحصر به فرد و به صورت اختصاصی متناسب با کیفیت فاضلاب
– دوام و مقاومت بالا نسبت به ضربه و فشار هیدرولیکی
– طراحی شده متناسب با آب و هوای ایران
– بدون بو
– قابلیت حمل و نقل و جابجایی
– فضای اشغالی کم
– راه اندازی و نگهداری راحت
– امکان استفاده مجدد از فاضلاب خروجی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *